TFP - bezpłatna sesja zdjęciowa w Warszawie

Czasem mam czas na sesję TFP (bezpłatnie).
Cel: uzupełnienie portfolio o nowe zdjęcia, przetestowanie nowych sposobów fotografowania

Jakie mam wybory:
  • Lokalizacja
  • Pomysł
  • Twój wygląd

Pamiętaj, że nie od razu obiecuję Ci sesję zdjęciową. Napisz do mnie o sobie, jak widzisz swoje strzelanie, w jakim stylu, możesz zaproponować miejsce na strzelanie. I wyślij kilka swoich zdjęć
Instagram
Telegram

Czasem szukam modeli pod konkretne pomysły.
Subskrybuj:
Instagram

Time for prints (lub trade for prints, time for pics, TFP, a czasem prints for time, PFT) to termin opisujący umowę między modelem a fotografem, w ramach której fotograf zgadza się dostarczyć modelowi określoną liczbę zdjęć wybranych fotografii z sesji oraz zwolnienie lub licencję na wykorzystanie tych zdjęć w zamian za czas modela. "Czas" odnosi się do czasu każdej osoby spędzonego podczas sesji zdjęciowej, a "odbitka" odnosi się do fizycznie wydrukowanego zdjęcia, zwykle na papierze fotograficznym. Zarówno fotograf, jak i model spotykają się i wymieniają swój czas za darmo, a każdy z nich otrzymuje zdjęcia do własnego użytku. Ponieważ zdjęcia mogą być obecnie dostarczane w inny sposób niż drukowane, niektóre warianty tej umowy to czas za płytę CD lub wymiana za płytę CD (TFCD). W przypadku TFCD fotograf dostarcza wybrane zdjęcia na płycie CD zamiast odbitek. Podobnie, wraz z łatwością i wygodą cyfrowych obrazów o wysokiej rozdzielczości, rozwinął się ogólny termin TF*, który niekoniecznie odnosi się do namacalnej płyty CD lub wydrukowanego obrazu, ponieważ obowiązują te same przyjęte zasady.

Takie rozwiązanie przynosi korzyści obu stronom. Model może zbudować portfolio zdjęć, aby pokazać je potencjalnym klientom przy niewielkich lub żadnych kosztach, podczas gdy fotograf otrzymuje modela do konkretnego projektu lub swojego portfolio przy niewielkim, jeśli w ogóle, nakładzie gotówki Wiki.